Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Monika C. 2019-09-11 16:51:47
Autor zdjęcia/źródło: Zajecia po szkole @Pixabay
Początek roku szkolnego, to czas wytężonej pracy dla rodziców. Oprócz zorganizowania wyprawki dla ucznia i kupna nowych ubrań – z tych z poprzedniego sezonu dziecko na pewno wyrosło, pojawia się też potrzeba zorganizowania zajęć dodatkowych. Zarówno tych rozwijających talenty dzieci, jak i uzupełniających szkolną wiedzę oraz zapewniających odpowiednią dawkę ruchu, czyli zajęć sportowych, dzięki którym pomożemy uczniom zadbać o zdrowie i wyrobić w nich zdrowe nawyki.
Teraz pojawia się pytanie, które zajęcia zaproponować, bo sześcio- czy ośmiolatek często jeszcze nie ma sprecyzowanego hobby. Zdarza się, że syn chce zacząć grać w hokej, bo jego serdeczny przyjaciel chodzi na takie zajęcia, a córka pod wpływem kuzynki marzy o gimnastyce artystycznej. Świetnie! Zapiszmy dzieci na takie zajęcia i pozwólmy im samym spróbować i zdecydować czy jest to ten kierunek, w którym chcą podążać. Nasze pociechy wykazują też czasem szczególne umiejętności już w przedszkolu, np. zdolności plastyczne. Jeśli zauważyłeś, że twoje dziecko ładnie i chętnie rysuje, dobrze dobiera kolory, poślij je na zajęcia z rysunku.
Na kurs rysunku możesz zapisać dziecko już w pierwszej klasie. Będą to zajęcia rozwijające talent. Po pewnym czasie zorientujecie się czy woli rysować czy malować, czy lepiej odnajduje się w rysowaniu postaci czy budynków?
Dobrym miejscem do nauki rysunku będzie szkoła rysunku i malarstwa SEALART w Warszawie, w której zajęcia prowadzą architekci i artyści oraz studenci Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych. Zajęcia przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, między innymi są tu kursy dla dzieci oraz przygotowujące do egzaminów na wyższe uczelnie.
Kursy rysunku dla dzieci:
Mały architekt: Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 13 roku życia, pragnących wiązać swoją przyszłość z architekturą. „Mali” architekci podczas zajęć odkrywają zasady perspektywy, poznają tajniki cieniowania, proporcji i myślenia przestrzennego. Kurs, oprócz rysowania obejmuje także modelowanie oraz tworzenie planszy architektonicznych.
Mały artysta: ten kurs przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 13 roku życia, które w przyszłości chcą być artystą. „Mali” artyści podczas zajęć poznają ważne zasady proporcji w rysunku, uczą się dobierania kolorów, a także rozwijają wyobraźnię. Kurs oprócz nauki tradycyjnego rysowania obejmuje: malowanie różnymi technikami (także na sztalugach i płótnie), rysowanie węglem, patykiem maczanym w tuszu itp.).
Mały Grafik: Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 8 roku życia, pragnących uczyć się grafiki. Dzieci podczas zajęć poznają programy 3D i 2D, uczą się rysunku na tabletach (digital painting), a także poznają zasady druku 3D. Kurs oprócz grafiki obejmuje do wyboru kurs „mały” architekt lub kurs „mały” artysta.
Kursy „mały” Grafik , Artysta oraz Architekt są autorskimi programami firmy Sealart. Kursanci otrzymują profesjonalne teczki artystyczne, a także uzyskują po ukończeniu rocznego kursu dyplom.
Kurs rysunku dla młodzieży i dorosłych:
Przygotowanie na Architekturę: czyli zajęcia przeznaczone dla przyszłych kandydatów na architekturę. Mają na celu konkretne przygotowanie do egzaminu na studia, poprzez poznanie podstawowych zasad perspektywy i naukę rysunku różnymi, wymaganymi podczas egzaminu metodami (ołówek, cienkopis, kredka, patyk maczany w tuszu). Poza rysunkiem z wyobraźni prowadzący zajęcia uczą rozwiązywania geometrii, która pomaga wyostrzyć „widzenie przestrzenne” oraz wykonywania modeli. Każdy z uczestników kursu architektonicznego może uczestniczyć w szerokiej gamie godzin darmowych tzn. symulacji egzaminów, matematyki, różnorodnych plenerów, rysowania sci-fi, rysowania samochodów itp. Pomimo pracy w grupach, każdy kursant może liczyć na indywidualną pomoc i korektę.
Przygotowanie na ASP: zajęcia przeznaczone dla przyszłych kandydatów na ASP. Mają przygotować do egzaminu na kierunki artystyczne poprzez naukę rysowania rożnymi technikami oraz naukę malarstwa. Warsztaty obejmują zajęcia z modelem, martwą naturą, rysowanie detali oraz przedmiotów. Każdy z uczestników kursu na ASP może uczestniczyć w szerokiej gamie godzin darmowych (historia sztuki itp.). Zajęcia obejmują pracę w grupach oraz indywidualną pomoc i korektę.
Kurs Hobbystyczny: to warsztaty artystyczne dla osób, które pragną zdobyć lub udoskonalić swoje umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Zajęcia są przeznaczone dla osób w dowolnym przedziale wiekowym. Podczas warsztatów zajmujemy się różnymi technikami:
malarstwo olejne,
akwarele,
rysowanie karykatur,
portrety,
storyboardy,
komiksy,
satyra.
Program zajęć jest wszechstronny i bardzo urozmaicony. Pozwala zdobyć umiejętności w wybranych technikach i doskonalić je pod okiem profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.
Digital Painting: to zajęcia stworzone z myślą o kandydatach na grafikę oraz osobach, które pragną zdobyć umiejętności do pracy w zawodzie grafika. Program warsztatów został zaplanowany tak, aby skutecznie przygotować do egzaminów wstępnych na przyszłe studia oraz przekazać wiedzę praktyczną. Podczas kursu uczestnicy poznają szczegółowe zasady digital paintingu oraz programu Photoshop. Warsztaty prowadzone są z naciskiem na efektywną naukę, która pozwoli osiągnąć postawione cele oraz profesjonalny poziom w dziedzinie digital painting. Kursantom oferuje się rozwojowe, bezpłatne zajęcia dodatkowe – plenery, rysowanie sci-fi, rysowanie samochodów i wiele innych. Wykładowcy to specjaliści digital painting z ogromną wiedzą teoretyczną, umiejętnościami praktycznymi i doświadczeniem dydaktycznym. .
Pływanie jest sportem ogólnorozwojowym. Jest to jedna z niewielu aktywności fizycznych, która uruchamia większość mięśni. Pływanie wpływa na prawidłowe kształtowanie sylwetki. Jeśli dziecko już ma wadę postawy, poprzez pływanie pod czujnym okiem instruktora można łatwo je skorygować. Oprócz pływania sportowego możesz zaproponować dziecku naukę pływania synchronicznego. Pływanie jako forma zajęć dodatkowych dla ucznia nie tylko odrywa go od siedzenia z urządzeniami mobilnymi, ale pomaga kształtować zdrową sylwetkę oraz wyrabiać zdrowe nawyki na przyszłość.
Jest to nowa forma zajęć dla dzieci na pływalni. Dzieci poruszają się w wodzie niczym syreny – dziewczynki, bądź Trytoni – męski odpowiednik syreny. Dzieci zakładają specjalne kombinezony, sprawiające, ze mogą pływać jak legendarne stworzenia oraz swobodnie nurkować. Jest to nowa dyscyplina, jeszcze dosyć mało popularna, ale świetna forma ruchu dla dzieci i młodzieży podczas zimowych miesięcy, kiedy aura zewnętrzna nie sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Nauka pływania dla syren odbywa się na niektórych miejskich basenach oraz należących do szkół.
Mindfulness – to świetne zajęcia dla dzieci (ale nie tylko), które nie radzą sobie ze stresem oraz negatywnymi emocjami. Trening uwazności okazuje się także bardzo pomocny w przypadku podejrzenia depresji, uzależnień czy problemów z odżywianiem. Trening uważności nawiązuje do różnych technik medytacyjnych. Uczy ukierunkowania uwagi, bez oceniania na to czego doświadczamy w chwili obecnej.
Programowanie jest jedną z umiejętności zawodowych, która jest wymieniana jako ta, która ma pewną przyszłość. Fachowcy w tej dziedzinie są bardzo potrzebni, a wygląda na to, że w przyszłości niewiele sfer życia będzie mogło obyć się bez fachowców z takimi umiejętnościami. Jeśli więc zauważyłeś, że twoje dziecko komputer wykorzystuje nie tylko do grania lub odrabiania lekcji, a ciekawi je jak to wszystko jest zrobione, zajęcia z programowania, które odbywają się w większości domów kultury będą idealne.
Wybór zajęć pozalekcyjnych dla dzieci jest ogromny. To tylko 5 propozycji zajęć rozwijających umysły i ciała naszych najmłodszych. Ważne, by rozwój młodych ludzi przebiegał w sposób zrównoważony, by zawsze było coś dla ciała i coś dla ducha oraz by pozwolić dzieciom wybrać to co je naprawdę pasjonuje i interesuje. I oczywiście żeby zostało jeszcze trochę czasu na zabawę, bo dzieciństwo jest tylko raz w życiu.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.